Puitpinna pikaealisus ja väljanägemine sõltuvad selle hooldusest!

Õlitatud pindade hooldamine on oluline. Rubio Monocoat’i toodete valikus on universaalne hooldusõli RMC Universal Maintenance Oil, mis on loodud nii Rubio Monocoat’i kui ka muude õlidega töödeldud puitpindade hooldamiseks, kaitseks ja/või värskendamiseks. Lisaks sobib see lakitud pindade hooldamiseks, mille kattekiht on hakanud pragunema.

Põranda hooldus saab alguse põhjalikust hoolduspesust, mida teostatakse õlitamismasinaga.
Pesuainena kasutatakse toodet RMC Soap. Põhjalik hoolduspesu on oluline, et saada kätte kogu mustus puidu ja selle pooride seest. Kui põrandapind on pestud, kuivatatakse see vett imeva tolmuimejaga ja poleeritakse üle, et pind oleks võimalikult kuiv.

Rubio Monocoat hooldusõli kulu on minimaalne – 0,5 liitriga saab õlitada ca 75-100m2, sõltuvalt puidu tüübist ja selle ettevalmistamise viisist.

RMC Universal Maintenance Oil hooldusõli on saadaval viies eritoonis: Pure, White, Grey, Brown ja Black. Tänu sellele saab musta värvi viimistlusega põranda ka hooldada musta värvi hooldusõliga. Tooniga õli tasub valida siis, kui põrandasse on tekkinud kraapsud ja puit on õli alt välja tulnud – tume õli aitab tumedas põrandas need n-ö peita.

Õliga põranda katmiseks kasutatakse poleerimismasinat, millega on õli kandmine põrandale põhjalikum:

  1. Õli peale kandmiseks kasuta valget poleerimistalda
  2. Peale põranda õlitamist lase õlil puiduga 5-10 minutit reageerida ja seejärel eemalda üleliigne õli poleerimismasinaga, kasutades puuvillast rätikut.
  3. Poleeri valge poleerpadjaga üle.

Kui aga on vaba aega ja tegutsemissoov, on võimalik kõike eelräägitut ka kodus oma vahenditega käsitsi teostada.

  1. Kodustes tingimustes hooldusõlitamist teostades on soovituslik, et pesed põrandat tootega RMC Soap, kasutades selle jaoks kahte eraldi veeämbrit – ühes ämbris seebivesi, teises puhas vesi.
  2. Kui põrand on korralikult pestud, lase sellel kuivada
  3. Kanna õli põrandale puuvillase riidelapiga. Korraga on soovituslik töödelda 2-4 m2 suurust ala
  4. Kõik pinnad tuleb 15 minuti jooksul kuiva ebemevaba lapiga üleliigsest õlist puhastada!

Hooldatud põrand on kuiv ja kasutusvalmis ca 24 tunni möödudes!

Parim ja odavaim puitpõranda hooldusvahend sinu õlitatud põrandale on RMC Soap.
Lisades paar korda kuus RMC Soap hooldusseepi põrandapesuvette, võid kindel olla, et sinu põrand on jooksvalt hooldatud ja püsib kaua kaunina!