Puitfassaadi viimistlemine on loominguline töö, kuid enne tasub uurida põhjuseid, miks üldse eelistada puitu ja milline viimistlusvahend sellisel juhul valida? Mis on need omadused, mille põhjal teha viimistlusvahendi valik?

Kes peab oluliseks keskonnasõbralikkust, kes laia toonivalikut, kes kauakestvat kaitset.
Kui oled otsustanud puitfassaadi kasuks ja soovid seda viimistleda, siis uuri siit lähemalt, millist viimistlusvahendit eelistada ja kuidas puitfassaadi hooldada.

Puitfassaadi omadused / eelised:

  • Puitfassaadi näol on tegemist kõige keskkonnasõbralikkuma materjaliga
  • Puidul on oma loomulik naturaalne väljanägemine
  • Puit on looduslik
  • Puitfassaadi on lihtne hooldada
  • Puidul on pikk eluiga (õige hoolduse korral kestab puitfassaad terve inimese eluea)

Millised viimistlusvahendid tagavad puitfassaadi võimalikult pika eluea ning kauni väljanägemise?

Kui võtta arvesse Eesti kliimat ja selle muutlikkust, on väga oluline jälgida, et viimistlusvahend oleks vetthülgav ning isepuhastuv. Keskkonna- ja tervisesõbralikkuse kohapealt tuleks panna tähele, et toode ei oleks kahjulik keskkonnale ja kasutajale. (Uuri sellekohast infot lähemalt meie blogist “Rubio Monocoat – 0%VOC” ja vaata, mida tähendab mõiste VOC.)

Rubio tootevalikus on välitingimustesse sobivaid puiduviimistlusvahendeid kaks:

Puiduõli Rubio Monocoat Hybrid Wood Protector

Tegu on tootega, mis sobib fassaadile, samas ka terrassidele ja mööblile.

Puiduõli teeb ainulaadseks see, et peale tuleb kanda ainult üks kiht. Ühest kihist piisab, et puit saavutaks tugeva kaitse ja kauni tooni. Erinevaid valmistoone, mille vahel valida on 25 – valgest, kollasest ja punasest kuni mustani välja. Rubio Monocoat Hybrid Wood Protector ei sisalda lendlevaid orgaanilisi ühendeid.
Toode omab UV-kaitset ja 1 liitriga saab viimistleda keskmiselt 25m2.

Kreemja struktuuriga Rubio Monocoat WoodCream

Rubio WoodCream on kvaliteetne isepuhastuv ja veekindel vee baasil kreem, mis sobib vertikaalsetele pindadele. Toone on saadaval kolmes erikollektsioonis – Hall, Traditsiooniline ja Skandinaavia kollektsioon.

Kreemja struktuuri tõttu on toodet väga lihtne peale kanda. Sobib eriti pehmele puidule nagu kuusk ja mänd. Kuivamisaeg ca 12 tundi. Tootel on ka õrn “pärliefekt”. Kreem ei pleegi ega kooru maha ning on keskkonnasäästlik! Toote enda lehel on veelgi täpsemalt välja toodud puidukreemi omadused, kasutamisejuhend ning pealekandmise protsessi sisaldav video.

Puitfassaadi viimistlemine väliõli või puidukreemiga on lihtne ning mis peamine – toonivalik võimaldab saavutada just parima meelepärase ja kauakestva tulemuse!