Kaunis ja hooldatud terrass pakub silmailu nii endale, naabritele kui ka külalistele. Selleks, et see näeks alati hea välja, on vajalik teostada terrassi hooldus. Reaalsus on see, et Eesti kliimas tuleb arvestada terrassi hooldamine igakevadiste tööde hulka. Aga milliseid viimistlusvahendeid siis ikkagi kasutada ja kuidas hooldada? Millal oleks see kõige õigem aeg seda teha? Või on terrassi jaoks koht olemas, aga ehitus seisab alles ees?

Järgnevalt räägimegi, kuidas toimida, kui sul juba on viimistletud terrass või alles planeerid terrassi ehitust.

Terrasside puhul, mida oleks vaja värskendada (õlitatud teise tootja õliga) või mis on õlitatud Rubio Monocoat õliga ja vajab hooldust, soovitame toimida järgnevalt:

Esimese asjana tuleks ühendust võtta spetsialistiga, kes tuleb ja vaatab terrassi üle ning annab tagasisidet olukorra kohta. Vana, hooldamata terrassi puhul tuleb teha otsus – kas seda saab taastada või tuleb välja vahetada. Kui terrass on viimistletud teise tootja õliga, vajab pind lihvimist, eelneva õli eemaldamist.

Seejärel tuleks pind pesta Rubio Monocoat Exterior Wood Cleaner’iga, mis valmistab pinna ette õlitamiseks. Kui terrass on viimistletud Rubio Monocoat väliõliga, siis piisab pesemisest Rubio Monocoat Exterior Wood Cleaner’iga. Õlitamine Rubio Monocoat Hybrid Wood Protector’iga on iseenesest lihtne töö.

RMC HWP pealekandmine:

  1. Sega õli enne kasutamist korralikult läbi
  2. Kanna pinnale õhuke kiht Rubio Monocoat Hybrid Wood Protector’it – svammiga või lameda harjaga, olenevalt pinna suurusest
  3. Lase reageerida 10 minutit
  4. Silu pinda uuesti sama harjaga (ärge kandke peale uut kihti)
  5. 5 minuti pärast pühi toote jäägid riidelapiga ära

RMC HWP omadused / eelised:

🗸 Võimalus valida 25 erineva valmistooni vahel

🗸 Kulu on 1L = kuni 30m2

🗸 Keskkonnasõbralik (VOC ühendite vaba)

🗸 Veekindel 24-36 tunni pärast

🗸 Kasutusvalmis 48 tunni pärast

🗸 Sobib kasutamiseks ka välimööblile ja fassaadile

Kui uue terrassimaterjali osas on valik tehtud, saab edasi liikuda paigalduse võimaluste ja viiside juurde. Veel paigaldamata terrassi puhul on oluline silmas pidada, et terrassi õlitamine on soovitatav teha enne laudade paikapanemist. Esiteks on selliselt õlitamine lihtsam ja teiseks saab õlitada lauad ümberringi – juba paigaldatud laudade puhul jäävad nad alt õlitamata ja ka vahedega on omajagu tööd.

Alljärgnevast videost saate ülevaate terrassi hooldus- ja õlitamisprotsessist: